Květen 2016

Monument 14

3. května 2016 v 14:17 | ELI |  Knížky

Kniha: MONUMENT 14
Autor: EMMY LAYBOURNE


Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne - jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice.

Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel.

Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl.

Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr.

V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí - šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Zní to jako velká zábava, když si můžou dělat, co chtějí, ale ne v případě, že venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět - jak ho znají - vedou do záhuby. A jediné, na co děti myslí, je věta: Uvidím ještě někdy své rodiče?


Budete se bát, protože se tam často škrtí a vraždí obecně.
Ale jinak je to super!
Ale myslím, že napsat o tom 3 díly, je už docela dost. Zatím jsem četla tenhle a ten druhý: Monument 14:Nebe v plamenech a do toho posledního se mi moc nechce.
Takže tak.

PS. Je docela zvláštní, že Monument 14 napsala žena a ne muž. Vypadá to spíš na chlapa. Víte,ty vraždy a tak.