Monument 14

3. května 2016 v 14:17 | ELI |  Knížky

Kniha: MONUMENT 14
Autor: EMMY LAYBOURNE


Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne - jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice.

Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel.

Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl.

Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr.

V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí - šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Zní to jako velká zábava, když si můžou dělat, co chtějí, ale ne v případě, že venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět - jak ho znají - vedou do záhuby. A jediné, na co děti myslí, je věta: Uvidím ještě někdy své rodiče?


Budete se bát, protože se tam často škrtí a vraždí obecně.
Ale jinak je to super!
Ale myslím, že napsat o tom 3 díly, je už docela dost. Zatím jsem četla tenhle a ten druhý: Monument 14:Nebe v plamenech a do toho posledního se mi moc nechce.
Takže tak.

PS. Je docela zvláštní, že Monument 14 napsala žena a ne muž. Vypadá to spíš na chlapa. Víte,ty vraždy a tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julius Caesar Julius Caesar | 4. června 2016 v 12:02 | Reagovat

Napiš to prosímtě v latině, aby tomu nikdo nerozuměl, protože tohle je ostuda!!!!!!!!!!!!! (milion vykřičníků je tvoje specialitka!!!!!!) Tomuhle říkáš recenze???!!! Běž bojovat za Řím!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama