Říjen 2016

Odvrácená tvář lásky

11. října 2016 v 12:25 | ELI

Kniha: OVDVRÁCENÁ TVÁŘ LÁSKY
Autor: COLLEEN HOOVER
Originální název: UGLY LOVE

,,Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce?"

Když se vysokoškolačka Tate Collonsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi Corbinovi a seznámí se s jeho kamarádem, Milesem Archerem, nejsou z nich přátelé. Nezamilují se do sebe. Pomalu je začíná zžírat obří touha po tom druhém. A tak se domluví na pravidlech. Žádné otázky, žádná láska, jen sex. Trochu se červenám, když to teď píšu, ale je to tak. Figuruje to tam a je tam toho dost.

Celá kniha je vlastně něco jako After: Polibek. Hupsnou spolu do postele, on odejde, ona je z toho vyřízená, znovu spolu hupsnou do postele, ona se ho na něco zeptá, on neodpoví, naštve se a odejde. Ona je z toho flustrovaná a říká si, že to chce jen čas, a on se do ní také zamiluje, stejně jako ona do něj, a myslí si snad, že je to princ na bílém koni. To on není.
Ona je naivní a chce věčnou lásku, on je zamindrákovaný problémy ze své minulosti a už lásku nechce. Odmítá ji. Chce jen sex. Nic víc, nic míň.

A Corbin, bratr Tate je takový pedant, nemůže nebo spíše nechce pochopit, že Tate je dospělá a rozhoduje se sama.

Líbily se mi kapitoly z Milesovy minulosti s Rachel a místy byla kniha i vtipná.

Na Databázi knih kniha dostala celkové hodnocení 89 %, já ji však dávám 3 hvězdičky, protože se nemohu rozhodnout, kolik procent bych jí dala. Bylo by to někde mezi 55 a 79.
Četla jsem horší i lepší knížky. Takový průměr.
Ale ano, celkem se mi líbila.